סדר בבלאגן: איך בוחרים נעליים

nilke

ריכזנו עבורכם סודות קטנים לבחירת נעליים מושלמות

כמו בכל בחירה בחיים, גם כאשר אנחנו עומדות מול האתגר העצום של בחירת נעל  אופנתית נכונה, חשוב להשתמש בכל חוש אפשרי, ולהפעיל כל כשרון חבוי. זה נכון כשבוחרים כל סוג של בגד, כשבוחרים בני זוג או מקום עבודה, ונכון פי כמה כשבוחרים את הדבר החשוב ביותר בחיים – נעליים. חוש הראייה הוא כמובן החוש הרלבנטי המרכזי: הנעל צריכה קודם כל להיראות טוב, ובמיוחד – להיראות טוב עלינו. כמו עם האוכל, העיניים הן הדבר הראשון שעובד. הן בוחנות את הנעל הרלבנטית (לרוב על רגל של מישהי אחרת) ושואלות את המוח והלב אם הנעל הזאת נראית להן מתאימה. כשיש חיבור הוא מיידי, ולא תמיד ניתן להבין ממה הוא נובע. זוהי תחושה קוסמית, פנימית, שהנעל הזאת היא פשוט הדבר הנכון. כל מי שהחליטה פעם שנעל מסוימת היא בדיוק הנעל שנולדה עבורה, יודעת על מה מדובר. מעבר לצורת הנעל, העיניים עוזרות לנו מאוד בבחירת צבע הנעל הנכון (בהנחה שאנחנו לא עיוורות צבעים, כמובן). צבע הנעל הוא אלמנט קריטי בבחירת הנעל, לכן כדאי לדבר עליו קצת יותר לעומק.

נעלי Timberland
נעלי הקלסיקה Timberland גברים

כל צבעי הנעל

לא נוכל להיכנס כאן לכל צבע וגוון, כי מספר האפשרויות הוא עצום, אבל ננסה לתת איזו תחושה כללית ביחס לכמה צבעים מרכזיים. תהיו מוכנות: בחנויות הנעליים המובילות, כמו למשל באתר Stepin, תוכלו למצוא נעליים בכמעט כל צבע שתעלו על דעתכן. זה מבלבל ולפעמים מוציא מריכוז. אבל יחד עם זאת, יש מספר צבעים בסיסיים יותר, שמהווים מעין צבעי יסוד, במיוחד כאשר מדובר בנעליים. במקום הראשון, המכובד והחשוב, נמצא הצבע השחור. זהו צבע תכליתי, מעשי, שכאשר מדובר בנעליים – הוא תמיד עובד. נעליים שחורות, מכל סוג, אפשר ללבוש עם כל בגד ולכל מטרה, ובכל שעה של היום. ניתן למצוא נעלי ערב שחורות, נעלי עבודה שחורות, נעלי ספורט שחורות, סניקרס ועוד, ויש מי שבוחרת בשחור פשוט כי היא חוששת לטעות – בכל צבע אחר טמון אכן סימן שאלה. אבל לפעמים מומלץ להשתחרר קצת, וללכת גם על צבעים פחות בטוחים, למשל – חום. כמו שחור, גם חום הוא צבע פופולרי יחסית בנעליים, וניתן גם אותו למצוא בהרבה מאוד ואריאציות. ושוב כמו שחור, גם בחום יש משהו בטוח, והוא הולך טוב עם הרבה צבעים אחרים. מי שמוכנה ללכת קצת יותר רחוק, תבחר בנעליים בגווני כתום, קרם או פסטל. גם בגוונים הללו יש משהו רגוע, שלא משדר הרפתקנות עודפת. סיכון של ממש מגיע עם צבעים כמו כסף, זהב, אדום, וירוק, ויש מי שתלך עם נעליים סגולות דווקא. אלו הן בחירות פחות סטנדרטיות, שיחייבו אותך לחשוב לעומק על התאמת צבעים, כשתנעלי אותן. עם זאת, הן מביאות איתן את העונג שבלקיחת סיכון.

נעלי סניקרס
נסיקרס לנשים – אופנת 2018

זמן להפעיל אינטואיציה

מה שנכון לעיניים נכון עוד יותר לחוש המישוש. וכשמדברים על חוש המישוש, נכנס אלמנט חדש לתמונה: כאשר קונים בחנות פיזית, אין בעיה כמובן להרגיש את הנעל, לבחון אותה בין אצבעות הידיים, לסובב אותה לכאן ולכאן, ובסופו של דבר לנעול אותה על הרגל. אבל קנייה אונליין, שהופכת ונהיית לדרך האולטימטיבית לקניית נעליים (באתר כמו Stepin, למשל), מחייבת אותנו להיות קפדניות במיוחד, בשעה שאנו בוחנות נעל כזו או אחרת. לא ניתן (בשלב זה) למדוד את הנעל על הרגל ממש, כשמבקרים באתר אינטרנט. סביר להניח שבעתיד הקרוב או הרחוק העניין ישתנה, ואפשר כבר לראות סימנים לכך בסדרות מדע בדיוני, אולם כרגע אנו חייבות להפעיל את הניסיון, את היצירתיות ואת האינטואיציה. לכן, כשניגשים לקניית נעליים אונליין, תמיד יש להכין מבעוד מועד את מידת הנעליים שלנו. במקרים מסוימים, במיוחד אם ראינו נעל שאהבנו בחנות פיזית, כדאי מאוד לקפוץ אל החנות הזו כשמתאפשר לנו, ולנסות את הנעל באופן ממשי. מה לבדוק ומה לחפש? אין יותר פשוט מזה.

מותג step in
stepin – ללכת על בטוח

הולכות על בטוח

במילה אחת: יציבות. יציבות היא אולי הקריטריון המרכזי בבחירת הנעל, מעבר למראה החיצוני שלה. רצוי להפעיל מעט לחץ על החלק הקדמי של הנעל, כדי לוודא שהיא אכן עומדת בתנאי הייסוד הזה. אם הנעל יפה במיוחד, או נמכרת במחיר חד פעמי, כפי שקורה לעתים קרובות ב-Stepin, יש כאלו שיתפשרו קצת על מידת היציבות והאיזון שמעניקה להן הנעל. אפשר להבין אותן – יש נעליים שלא פוגשים כל יום. ועדיין, אם בריאות הרגל והגב חשובה לכן, העצה הטובה ביותר היא לשקול היטב לפני שקונים נעל שלא בטוח שמתאימה לכן, בגודל או במידת האיזון. בכל קניה אונליין יש אלמנט מסוים של ניסוי – ברור שאם לא נעלתם את הנעל אין ערובה לכך שהיא אכן תתאים לכן בדיוק. לשם כך עדיף תמיד לבחור באתר רציני, עם מדיניות החזרה ברורה, כזו שמתאימה לדרישות הצרכנית. במצב כזו אתן יכולות בקלות להרשות לעצמכן להתנסות, לבחור נעל שנראית נפלא, ושעל פניו נראה שהיא גם במידה המתאימה, ולקוות שהיא גם תשב עליכן פיזית באופן מושלם. עד שהנעל תגיע, תוכלו להחזיק אצבעות, ובינתיים, מדי כמה שעות, להביט בה שוב באתר הנעליים Stepin, או באינסטגרם – כשהיא על רגל של מישהי אחרת, כמובן.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*